Kieno svajonę kuri?

Renkiesi, analizuoji, svarstai, ką studijuoti, kuriuo keliu pasukti – puiku! Tai yra neabejotinai labai svarbi Tavo gyvenimo karjeros kelio pradžia, todėl natūralu, kad apsispręsti nėra lengva ir norisi nesuklysti. O jeigu ir suklysti – tai su švelniausiomis pasekmėmis. Tačiau priimant šį svarbų sprendimą, pagelbėti gali keli klausimai sau  – „Kieno svajonę AŠ kuriu?“, „Ar aš turiu savo svajonę ir ar einu jos link?“.

Kartais į šiuos klausimus nėra lengva atsakyti, nes tam reikia gerai žinoti savo pomėgius, stiprybes ir silpnybes. Savęs pažinimas yra svarbi sritis, jei nori savo gyvenimą kreipti svajonių išsipildymo link. Knygų autorius ir motyvatorius Tony Gaskins yra pasakęs, kad jei tu nekursi savo svajonės, tai kažkas kitas tave pasamdys dirbti ir kurti jų svajones. Kaip tai skamba? Ar glosto širdį? Ko gero – ne. Juk kiekvienas mes turime SAVO svajonių, o jeigu dar jų nesusikūrėme ar neišsigryninome – tai vis tiek tą bandome ir norime padaryti. Nes gyvenimas paskui svajonę yra žymiai saldesnis ir užpildytas tikslo, kuris motyvuoja veikti ir siekti svajonės įgyvendinimo.

Taigi, rinkdamasis studijas, planuodamas, kokį darbą vėliau dirbsi, į kokią veiklą pasinersi, paklausk savęs – ar tai tas darbas ir veikla, kurios noriu AŠ, ar kurios nori mano aplinkiniai? Ar įstaiga, kurioje mokysiuos, padės man išsigryninti mano tikslus ir veiksmus mano svajonės link, ar studijuodamas pasirinktą programą konkrečioje aukštojoje mokykloje turėsiu galimybę vystyti save kaip asmenybę ir judėti savo svajonių išsipildymo link?

Jei tave užgriuvo šie ir dar daug kitų klausimų – užsiregistruok nemokamai karjeros konsultacijai V.A.Graičiūno Aukštosios Vadybos mokyklos Integracijos ir karjeros centre – pabandysime kartu atrasti Tau svarbius atsakymus.

Parengė Integracijos ir karjeros centro specialistė, psichologė Roza Joffė

Kontaktai pasiteiravimui:

Tel.: +370-37-320878

Mob. tel.: +370-698-11460

Faks.: +370-37-422997

El. paštas: ikc1@avm.lt